More

  100% Discount || Yunan Felsefesi (Sokrates- Platon- Aristoteles)

  Telegram Messenger | LinkedIn

  Yunan Felsefesi (Sokrates- Platon- Aristoteles)

  Requirements

  • Felsefeyi sevmeniz ve ona ilgi duymanız yeterli fakat Sokrates öncesi dönemi ele aldığım kursu izleyip gelmenizi tavsiye ederim.

  Description

  Kursumuz 3 bölümden ve 14 dersten oluşmaktadır. Yunan felsefesinin babaları sayılan Sokrates, Platon ve Aristoteles’in anlaşılmasını amaçlamaktadır. Bu gayeyle Sokrates’e iki, Platon ve Aristoteles’e ise altışar ders ayrılmıştır.

  İlk dersimiz Sokrates’in hayatı ve onun siyaset felsefesi hakkında. Filozof kral düşüncesi nereden çıkmıştır? Sokrates’in yaşamıyla felsefesi arasında nasıl bir paralellik vardır? gibi sorulara bu derste cevap bulacaksınız.

  İkinci dersimiz Sokrates’in etik anlayışına ve onun yöntemine ayrılmıştır. At sineği gibi insanları sokması demek olan Sokratik yönteminin etik anlayışından nasıl ve neden türediğini bu derste öğreneceksiniz.

  Platon’a giriş niteliğinde olan üçüncü dersimizde genel hatlarıyla Platon felsefesini oluşturan öğeler tanıtılmakta.

  Dördüncü dersimizde artık Platon’un hayat hikayesini anlatıp, yazdığı eserleri dönemsel olarak sınıflıyoruz. Ardından da Platon’un o meşhur “Mağara Alegorisi”ni ele alıyoruz. Mağaradakiler kimler, mağaradan çıkmak kolay mı?

  Beşinci dersimizi Platon’un “Bölünmüş Çizgi Analojisi”ne ayırıyoruz. Bu analojiyi bilmeden Platon’un idealar kuramını anlamak mümkün olmayacaktır. Bu yüzden önemli bir ders.

  Altıncı dersimiz, Platon’un meşhur “İdealar Kuramı”nı ele alıyor. Onun varlık görüşünü ele aldığı kuramı.

  Yedinci dersimiz, onun etik ve sanat anlayışını, sekizinci dersimiz ise siyaset felsefesini, yani İdeal Devlet’ini ele alıyor.

  Platon’u böylece geride bıraktıktan sonra dokuzuncu dersimiz hem Aristoteles’e bir giriş niteliğinde hem de hocası Platon ile aralarındaki farklara ve ortak noktalara odaklanmakta.

  Aristoteles demek mantık demek. Bu yüzden onuncu dersimizi Aristo mantığına ayırdık.

  On birinci ve on ikinci dersimiz ise Aristoteles’in doğa felsefesine ve metafiziğine ayrılıyor.

  Son iki dersimizde de onun etik anlayışına ve siyaset felsefesine değiniyoruz.

  Who this course is for:

  • Felsefeye merak duyan herkes


  Get this Deal


  Get this Deal

  #Yunan #Felsefesi #Sokrates #Platon #Aristoteles #Get this Deal
  تخفيضات,كوبونات,كوبون,عروض,كوبون كل يوم
  Get this Deal,Get this Deal
  udemy sale,udemy for business,udemy discount,udemy gutschein,business administration,discount factor,course deutsch,course catalogue,udemy course discount,javascript courses online,javascript course,freebies,toefl speaking,excel courses online,excel courses,excel templates dashboard,software engineering course online,software engineering course,

  Related articles