More

  100% Discount || Uygulama Destekli Kriptoloji Eğitimi

  Telegram Messenger | LinkedIn

  Uygulama Destekli Kriptoloji Eğitimi

  Requirements

  • Lise Matematik Bilgisi

  Description

  Veri, günümüzde çok kolay elde üretilen, iletişimi sağlanan ve çalınan önemli yapılardır. Saniyeler içerisinde önemli bir veri üretilebilir ve başka bir adrese gönderilebilir. Bu tür iletişim esnasında verinin güvenliği sağlanmalıdır. Eğer veri güvenliği sağlanmaz ise, kötü niyetli saldırganlar verinizi ele geçirebilir. Bu istenmeyen durumdur. Çünkü saldırgan verinizi değiştirip alıcısına siz göndermişsiniz gibi gönderebilir, ya da veriyi hiç göndermeyebilir, ya da iletişimi bozmayıp veriyi dağıtabilir. Bu nedenle verinin açık bir biçimde gönderilmemesi gerekir. Mutlaka şifrelenip göndermek gerekir.

  Günümüzde Kriptoloji bir çok alanda kullanılmaktadır. Mesela telsizlerde, konuşma şifrelenip diğer telsizlere iletilir. Alıcı telsizler de o şifreli sesi çözerek normal konuşmaya dönüştürür. Böyle gönderici-alıcı arasındaki iletişime saldirilsa dahi konuşmalar anlaşılmayacaktir.Ya da herkesin kullandığı WhatsApp gibi sohbet uygulamaları da uçtan uca şifreleme yaparak mesaj iletişimini sağlamaktadır.

  Şifreleme ve şifre çözme işlemleri, dosyanin değil verinin üzerinde işlem yapar. Yani bu eğitim seti ile herhangi bir dosya şifreleme ya da şifre çözme işlemi yapmayacağız. Mesela şu an okuduğunuz gibi metinleri şifreleyip anlamsız hale getireceğiz. Sonra da bunları çözeceğiz. Ayrıca şifreli verilere saldırıları da öğreneceğiz.

  Kursa zaman içerisinde ilaveler yapılacaktır. Kurs tamamlanmıştır, ilave edilecek dersler BONUS niteliğinde olacaktır.

  Not: Şifreleme ya da şifre çözme işlemlerinin programlama kodları anlatılmayacaktir. Sadece fikir versin diye kısaca bahsedilecektir.

  Who this course is for:

  • Matematik Bilimi Çalışanları ve Öğrencileri
  • Bilgisayar Bilimleri Çalışanları ve/veya Öğrencileri
  • Kriptolojiye Merak Duyan Herkes


  Get this Deal


  Get this Deal

  #Uygulama #Destekli #Kriptoloji #Eğitimi #Get this Deal
  تخفيضات,كوبونات,كوبون,عروض,كوبون كل يوم
  Get this Deal,Get this Deal
  udemy sale,udemy for business,udemy discount,udemy gutschein,business administration,discount factor,course deutsch,course catalogue,udemy course discount,javascript courses online,javascript course,freebies,toefl speaking,excel courses online,excel courses,excel templates dashboard,software engineering course online,software engineering course,

  Related articles