More

  100% Discount || SQL Server Analysis Services (SSAS) – Başlangıç Eğitimi

  Telegram Messenger | LinkedIn

  SQL Server Analysis Services (SSAS) – Başlangıç Eğitimi

  Requirements

  • T-SQL
  • Power BI
  • Veri Modelleme

  Description

  Bu kurs, Tabular’a yeni başlayanlar için tasarlanmıştır.

  Bu kursu yazılım firmalarında çalışan ve kurumsal düzeyde iş zekası projeleri oluşturmayı hedefleyenlere yol gösterme amacıyla, başlangıç eğitimi olarak hazırladım.

  İş zekası alanında kariyer hedefleyen yeni mezunlara ve son sınıf öğrencilerine, bu kursu satın almadan önce SQL ve sonra Power BI öğrenmelerini tavsiye ederim. Bu konular hakkında fikir sahibiyseniz, o zaman Microsoft Analysis Servis Giriş Eğitimini büyük resmi tam anlamıyla görmeniz için tavsiye ederim.

  Bu kurs, kurumsal seviye iş zekasını her yönüyle tanıtmak ve sizlerin konu hakkında genel bir fikir sahibi olmanızı hedefliyor. Kurstaki konuların hepsi başlı başına bir detay niteliğindedir ve her biri için ayrıca tecrübe edinmeniz gerekir. Bu kurs konulara başlangıç yapmak, ve sizleri doğru yönlendirmek için oluşturulmuştur. Bu kursu tamamlandığınızda iş zekası uzmanı olmayacaksınız. Ancak iş zekası alanında kariyer hedefliyorsanız, üzerinde çalışacağınız konular hakkında fikir sahibi olacaksınız.

  Kursa SSAS nedir sorusunu sorarak başlayacağız. SSAS geçmişinden bahsedeceğiz. Ardından Mimari yapı hakkında konuşacağız.

  Daha sonra veri kaynaklarına giriş yaparak eğitime başlayacaksınız.

  Modelinizi kurmadan önce SQL serverda neler yapılması gerektiği hakkında bilgiler vereceğim. Ardından Kurumsal İş zekası projelerinde nasıl bir mimari yapı oluşturmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

  Bölümler ilerledikçe tabular model nasıl oluşturulur temelleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

  Model oluştururken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi edineceksiniz.

  Modeli kurup, deploy etmeyi ardından SQL Server Agent üzerinde SSAS job nasıl kurulur bilgi sahibi olacaksınız.

  Modeli deploy ettikten sonra sunum katmanında çalışmak için önemli kavramlar, örneğin perspektifler, klasörler nedir öğreneceksiniz.

  Kursu büyük tablolarda performans almak için partition nasıl oluşturulur konusuyla tamamlayacağız.

  Kursta DAX öğrenmeyeceksiniz. Ancak ölçü nasıl oluşturulur, hesaplan sütun nedir bahsedeceğiz. Eğer DAX öğrenmek istiyorsanız, Power BI kursunu tamamlamanızı tavsiye ederim. Bu kurs Analiz servise başlangıç yapmak, sizleri doğru yönlendirmek için oluşturulmuştur.

  Who this course is for:

  • Kurumsal iş zekası geliştiricileri
  • İş zekası kariyerine başlayacak yeni mezunlar
  • Power BI becelerilerini bir üst seviyeye çıkaracak veri analistleri
  • Veri mühendisileri


  Get this Deal


  Get this Deal

  #SQL #Server #Analysis #Services #SSAS #Başlangıç #Eğitimi #Get this Deal
  تخفيضات,كوبونات,كوبون,عروض,كوبون كل يوم
  Get this Deal,Get this Deal
  udemy sale,udemy for business,udemy discount,udemy gutschein,business administration,discount factor,course deutsch,course catalogue,udemy course discount,javascript courses online,javascript course,freebies,toefl speaking,excel courses online,excel courses,excel templates dashboard,software engineering course online,software engineering course,

  Related articles