More

  100% Discount || Openrocket | Roket Yarışmaları için Tasarım & Analiz Rehberi

  Telegram Messenger | LinkedIn

  Openrocket | Roket Yarışmaları için Tasarım & Analiz Rehberi

  Requirements

  • Herhangi bir ön bilginizin olmasına gerek yoktur.
  • Openrocket programının herhangi bir sürümü ile çalışabilirsiniz.

  Description

  Openrocket programı, roketlerin tasarımınıuçuş simülasyonlarını ve motor seçimlerini yapabileceğiniz açık kaynak kodlu bir tasarım ve analiz programıdır. Kullanımı oldukça basit ve pratiktir. İçerisinde model roketlerde kullanılan birçok parça vardır (burun konisi, body tube, kanatçık, bulkhead, vs.) ve siz bu parçaları istediğiniz parametrelerde kullanarak ortaya bir roket tasarımını hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Bununla beraber program size roketinizi tasarladıktan sonra rokete ait kütlestabiliteağırlık merkezi ve basınç merkezi gibi bir roket için çok önemli olan değerleri verebilmektedir. Böylece zamandan büyük tasarruf etmiş oluyorsunuz. Aynı zamanda da programda roketleri ve roket parçalarını kolay bir şekilde oluşturabildiğiniz için program size roketi henüz imal etmeden önce daha yakından tanıma ve anlama fırsatı sunuyor. Daha sonrasında roketlerinizi tasarladıktan sonra program içerisinden hızlı bir şekilde roketinizin parametresine ve performansına göre istediğiniz bir roket motoru seçebiliyorsunuz. Bu işlem programda oldukça pratik bir şekilde ilerler ve böylece roket tasarım işlemleri bitmiş olur. Tasarım aşamasından sonra yine program içerisinde roketiniz uçuş simülasyonlarını yapabilirsiniz. Yani roketin sahip olduğu motor ve sizin seçmiş olduğunuz aerodinamik parçaların özelliklerine göre programda simülasyonlar yapıp, roketin havadayken ve yere inerken göstereceği davranışları henüz tasarım aşamasındayken çok rahat bir şekilde test edebilirsiniz. Genel anlamda programda üç ana bölüm vardır. Bunlar roket tasarımıroket motoru seçimi ve uçuş simülasyonu bölümleridir. Bu üç bölümü de program içerisinde kullanmak oldukça basit ve pratiktir.

  Bu eğitimimizde Openrocket programına, çeşitli aerodinamik terimlere ve kompozit tasarım ortamlarına değindik. Ayrıca mühendislik öğrencileri için detaylı teknik bilgileri de eğitimimizde anlatmış bulunmaktayız. İlerleyen zamanlarda da eğitimimize hem roket tasarımı incelikleri hem de roket motoru seçimleri ve uçuş simülasyonları ile ilgili çok önemli içerikler eklenecektir.

  Bu eğitimimiz, Openrocket programının önemli özelliklerine sıfırdan başlayan ve ileri seviyeye kadar çıkan bir eğitim olacaktır. Eğitimimiz gelen istekler doğrultusunda da her zaman güncel tutulmaya da çalışılacaktır. Aynı zamanda da tüm sorularınızı eğitimi izlerken anında sorabilirsiniz ve 24 saat içerisinde sorularınıza yanıt almış olacaksınız. Eğer Openrocket programı ile ilgiliyseniz ve aynı zamanda da Havacılık ve Savunma Sanayi gibi önemli sektörlere ilgi duyuyorsanız Openrocket Aerodinamik Tasarım Eğitimi tam size göre bir eğitim olacaktır. Herkese şimdiden iyi bir eğitim geçirmesi dileğiyle, başarılar dileriz.

  Who this course is for:

  • Openrocket programını öğrenmek isteyenler
  • Openrocket programında kendini geliştirmek isteyenler
  • Teknofest roket yarışmalarına katılmak isteyenler
  • Roket tasarımlarına ilgi duyanlar
  • Havacılık ve Uzay alanlarına ilgi duyanlar


  Get this Deal


  Get this Deal

  #Openrocket #Roket #Yarışmaları #için #Tasarım #Analiz #Rehberi #Get this Deal
  تخفيضات,كوبونات,كوبون,عروض,كوبون كل يوم
  Get this Deal,Get this Deal
  udemy sale,udemy for business,udemy discount,udemy gutschein,business administration,discount factor,course deutsch,course catalogue,udemy course discount,javascript courses online,javascript course,freebies,toefl speaking,excel courses online,excel courses,excel templates dashboard,software engineering course online,software engineering course,

  Related articles